Cost Topic Questions

Subscribe to the 'Cost' topic to help and get support from people like you.

Overview

Questions & Answers (540)

Group Members (290) RSS
 Clear

We found 540 questions associated with the 'Cost' topic. Displaying results 1 - 10.

Are there health insurance plans that cost less than $250/mo and have a max out of pocket under $3k?

Trying to decide if i should get my acl surgery done with my current insurance, which would just come down to my $6750 max out of pocket, or get ...

Posted 12 weeks ago | 0 answers | | Open

Related topics: plan, pocket, surgery, health, cost, insurance, health insurance

Friend is bringing her 11yo on conference weekend. The day I’m doing quiet work and friend is out...

...all day. I agreed to attend a conference and split room and travel costs with a friend. Last minute she announces her 11 year old daughter will be ...

Posted 3+ months ago | 1 answers | | Open

Related topics: work, daughter, room, friend, travel, split, conference, quiet, weekend, cost, minute, friends, days, day

How much does carpet cleaning cost?

Please tell me, what is the cost of professional carpet cleaning in Florida? Can anyone know how to calculate this cost? Or maybe average cost?

Posted 3+ months ago | 1 answers | | Open

Related topics: carpet, florida, professional, cleaning, cost

How much does it cost to maintain solar panels?

Posted 3+ months ago | 1 answers | | Open

Related topics: panel, solar, cost

I had the following results (accounting A1, cost accounting A1, business management A1, Economics...

... B2, English C4, Science C4, Social A1, Maths D7,) Can I do accounting at UPSA?

Posted 3+ months ago | 0 answers | | Open

Related topics: english, science, social, management, cost, math, economics, maths, economic, result, accounting

The cost of a pumpkin seeds is proportional to their weight. a 24 ounce bag of pumpkin seeds costs?

pumpkin seeds cost 6.00 . what is the unit rate for pumpkin seeds?

Posted 3+ months ago | 1 answers | | Open

Related topics: pumpkin, seed, bag, weight, cost

Food - What is the cost of 2 tablespoons finely grated fresh ginger and 1/4 cup chopped...

... crystallized ginger for a costing paper? Plus what would be the general labor cost for baking and icing a cake? Thanks.

Posted 3+ months ago | 1 answers | | Open

Related topics: food, fresh, cup, paper, ginger, cake, plus, baking, labor, icing, cost, foods

A worker takes 9 hours to complete a job on daily wages and 6 hours on scheme of payment by result.?

... his wage rate is ghc 1.50 an hour, the material cost of the product is ghc8 and the overhead is 150% of total direct wages. calculate the ...

Posted 3+ months ago | 0 answers | | Open

Related topics: hour, factory, worker, daily, overhead, job, material, product, cost, result, payment

Why is the Mueller report taking so long to be released?

It has been almost 3 years and costs the American Taxpayer 42 million Dollars and has 4 convictions what a waste of my money

Posted 3+ months ago | 1 answers | | Open

Related topics: american, money, dollar, year, million, taking, report, cost, waste, years

Ask a Question

Search this Topic